Uncategorized admin  

Otwarcie swojego punktu łączy się z ważnymi czynnościami.

Branża kurierska jest na pewno jedną z najprężniej rozwijających się  w naszym kraju. Nic w tym dziwnego – chętnie korzystają z niej zarówno kontrahenci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Indywidualni klienci głównie odbierają własne przesyłki, natomiast przedsiębiorcy nadają paczki. Mogą to robić sprawnie i wygodnie używając punktów kurierskich, które to są punktami pośredniczącymi przyjmującymi zlecenia na usługi kurierskie. A dlatego że mają podpisaną współpracę z kilkoma przewoźnikami, dostępna u nich oferta jest bardzo rozbudowana pod kątem gabarytów i cen usług.

 

Ich zysk to przede wszystkim różnica pomiędzy cenami przewozu, jakie otrzymuje od firm przewozowych, a opłatą ponoszoną przez klienta. Dodatkowy zarobek przynoszą usługi dodatkowe, np wysyłka za pobraniem, pakowanie, ubezpieczenie, wysyłanie powiadomień. Otwarcie własnego punktu kurierskiego jest związane z wieloma niezbędnymi czynnościami, m.in. wynajęciem lub adaptacją posiadanego lokalu. Musi on spełniać pewne punkty, aby przyciągać potencjalnych kontrahentów. Głównie powinien bez problemu zmieścić wszelkie przesyłki przeznaczone do nadania oraz do odebrania. Trochę miejsca w lokalu zajmie z pewnością również magazynowa waga. Lokal powinien także zapewniać należytą ilość miejsca na stworzenie stanowiska do obsługi przybywających klientów, które może się składać z biurka, laptopa, pozostałych urządzeń potrzebnych do biura, fotela oraz krzeseł dla klientów. Chociaż własny punkt to wspaniały sposób na lukratywny biznes, założenie go samodzielnie jest dość kosztowne a także pochłaniające dużo czasu.

 

Cały proces nawet trwać od kilku tygodni do nawet paru miesięcy, co w praktyce zamiast generować zyski może nawet zacząć przynosić straty. Dlatego też powinniśmy przeanalizować nieco inny typ tego typu działalności. Punkt kurierski franczyza to bardzo dobry sposób na szybki start w tej dziedzinie. Trzeba tylko odszukać stosowny lokal o ciekawej lokalizacji albozaadoptować własny a także pomalować go na firmowe barwy. Następnie należy podpisać umowę, która będzie przepustką do szerokiej oferty usług najlepszych przewoźników. Umowa gwarantuje całe know – how oraz profesjonalne kursy obejmujące prawidłowe prowadzenie punktu kurierskiego a oprócz tego porusza zagadnienia dotyczące marketingu. Nie trzeba martwić się o żadne materiały promocyjne czy materiały do pakowania przesyłek. Także wyposażenie zostanie dostarczone, co będzie sporą oszczędnością.

 

Jeżeli chcesz prowadzić własny biznes, który będzie zapewniał ci satysfakcjonujące korzyści – punkt kurierski franczyza. Prywatne miejsce usługowe to idealny sposób na własny rozwój i powiększanie swojego zysku. Właściwe podejście do klientów i najwyższy poziom zapewnianych usług to najlepszy klucz do sukcesu twojej działalności. W dodatku najatrakcyjniejsze opłaty na rynku spowodują napływ większej ilości kontrahentów. Oferując usługi kurierskie dla klientów indywidualnych, jak również biznesowych w dość szybki sposób skutecznie mamy możliwość dotrzeć do wielu nowych odbiorców z bardzo wielu różnych branż.